Стати письменником. Розділ 4: Інтерлюдія: як виконувати вправи

«Becoming a Writer» by Dorothea Brande, «On Taking Advice»

Середа, 21 Січня, 2015
Автор: Olena Rosul

Продовжимо вчитися письму за книжкою Dorothera Brande “Becoming a Writer”.

Чомусь кожного разу, коли ми пробуємо побудувати нову звичку або позбутися старої, ми приступаємо до цього у манері, яка є прямою дорогою до поразки – напруживши всю свою волю, зціпивши зуби та думаючи: “Зроби або вмри!”

Не робіть цього, а навчіться змінювати звички правильно.

Зберігайте енергію

Часто трапляється, що ми виконуємо певне завдання з набагато більшими енергетичними витратами, ніж потрібно. Той, кому доводилося піднімати важкий на вигляд предмет, який виявлявся легким, або ж ввалюватися у відчинені двері, начебто наглухо зачинені, знає, що тільки щоб утримати рівновагу, доводиться подаватися назад.

Тож постарайтеся відміряти зусилля згідно потребі.

Уява vs Сила волі у виробленні звичок

Люди добиваються більших результатів не коли “стискають зуби” та напружують волю, а коли використовують уяву для вироблення правильних звичок. Це не означає, що про силу волі треба забути зовсім – ні, але використання уяви ефективніше.

Позбуття від старих звичок

Старі звички – сильні та ревниві. Якщо напасти на них агресивно, вони відбиватимуться у відповідь. Тому після кількох днів палкого виконання нової звички людина часто починає знаходити відмовки, чому от сьогодні нову звичку виконати неможливо, і треба повернутися до старої.

Проблема у тому, що велика напруга волі у виконанні нової дії заважає подивитися, чи справді нова звичка хороша чи погана, і чи спрацює вона у вашому житті.

Демонстрація

Щоб показати, як уява діє у нашому життя, виконаймо експеримент.

Намалюйте на папері коло, перекресліть його навхрест горизонтальною та вертикальною лініями.

Тепер візьміть якусь висюльку (наприклад, ключ чи перстень на нитці) і тримайте її над точкою перетину. Накажіть їй рухатися вздовж однієї із ліній. Через деякий час ви помітите, що висюлька справді рухається так, як ви їй наказали. Проекспериментуйте з іншими напрямками – ви отримаєте той же результат.

Який не містить у собі жодної містики. Він просто явно демонструє, наскільки наші несвідомі, “неконтрольовані” рухи (у даному випадку – мікрорухи м’язів руки) насправді контролюються нашою підсвідомістю, і щоб добитися бажаного він нашого тіла, не завжди потрібні свідомі, вольові зусилля.

Правильний лад

Тож коли ви робите вправи, наведені у цій книжці, настроюйте себе на правильний лад. Ігноруйте невдачі, підштовхуйте себе до змін у потрібному напрямку. Відкиньте саму думку про невдачу, настройтесь позитивно, вірте у себе.

Іншими словами, не перенапружуйте свідому силу волі, а дозвольте вашій підсвідомості робити свою роботу: змінювати старі неефективні звички та ті, що дозволять вам добитися своєї мети.


Теги: , , , , , ,


1 коментар to “Стати письменником. Розділ 4: Інтерлюдія: як виконувати вправи”

  1. Хочу зарекомендувати Вам нове зручне місце для зберігання та обміну файлів: http://moyapidbirka.com.ua/
    Можете тут легко і швидко зберігати і передавати будь-які файли (фото, аудіо, відео, тощо). Цей сайт може буди хорошим і безкоштовним спосбом на промоцію Вашої діяльності.
    Наприклад, тут колекція фотграфії: http://moyapidbirka.com.ua/t/4811979-varshava-den-nezalezhnosti-ukrayini
    Запрошую до тестування і користування з сервісу!

    #43868

Leave a Reply

Архів дописів

Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031