Стати письменником. Розділ 6: Письмо за розкладом

Dorothea Brande, «Becoming a Writer», «Writing on Schedule»

Середа, 6 Травня, 2015
Автор: Olena Rosul

Застосувавши метод, розглянутий у минулому розділі (вранішні сторінки), ви скоро зрозумієте, що стали більш письменником, ніж будь-коли у житті. Що тепер ви маєте схильність перетворювати життєві переживання у слова на папері, передбачати, що ви зможете використати у художньому творі якийсь життєвий анекдот чи епізод, що ви готові перетворювати грубий необроблений матеріал у літературну форму більш стабільно, ніж коли ваше письмо було випадковим та спорадичним та виникало лише час від часу (або лише коли ви мали чітку ідею для історії).

Досягнувши цього етапу, можете приступати до наступного кроку, а саме: навчитися писати у визначений час.

Беремося за письмо

Сядьте та уважно подумайте, коли у вас знайдеться 15 хв кожного дня, щоб присвятити їх письму. Наприклад, після роботи – з 18.00 до 18.15.

Коли цей час прийде, почніть писати і не припиняйте, доки не прозвучить будильник, що відлічує 15 хв.

Після цього ви вільні робити все, що вам заманеться.

Справа честі

Важливо! Оскільки ви вирішили, що писатимете о шостій, то о цій годині ви маєте почати писати за будь-яку ціну!

Якщо ви посеред розмови з кимось, вибачтеся і почніть писати. Якщо вам треба усамітнитися – ідіть у туалет і пишіть там. До яких би методів ви не вдалися, головне – щоб ви виконали свою обіцянку самому собі і почали писати у встановлений час.

Пишіть так само, як і під час Ранкових Сторінок: неважливо що, але не зупиняючись. Можете написати, що ця вправа здається вам дурною. Або пожалітися на начальника. Головне – пишіть, доки не вийдуть ваші 15 хв.

Ускладнюємо вправу

Виконуйте 15-хвилинну вправу щоденно, але тепер кожного дня змінюйте її час. Сьогодні це може бути об 11 ранку, наступного дня – о третій після полудня, наступного дня – у зовсім інший час.

Сенс цієї вправи у тому, щоб привчити несвідоме до того, що воно має працювати (себто видавати “натхнення”) не коли йому заманеться, а тоді, коли ви беретеся писати.

Якщо ви виконуватимете цю вправу щоденно, то через деякий час побачите, що вам не доводиться чекати музи – ви можете писати вільно і добре у будь-який встановлений вами час.

Виконайте це завдання або забудьте про письменство

Це буде єдина пересторога у цій книзі:

Якщо ви регулярно не справляєтесь із цією вправою, покиньте письмо – ваш внутрішній опір до нього занадто сильний.

Якщо ж ви здатні щодня присвячувати час як вранішнім сторінкам, так і 15-хвилинному писанню за розкладом, продовжуйте використовувати їх, доки ваше письмо за бажанням не стане природнім та невимушеним.


Теги: , , , , ,


Leave a Reply

Архів дописів

Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930