Стати письменником. Розділ 7: Перший огляд

Dorothea Brande, «Becoming a Writer», «The First Survey»

Вівторок, 7 Липня, 2015
Автор: Olena Rosul

Успішно виробивши дві звички – вранішнього письма та письма у заданий час – ви пройшли значну відстань на шляху до справжнього письменства.

Ви набули, з одного боку, невимушеності, а з іншої – контролю, хоча б на примітивному рівні. Тепер ви знаєте себе значно краще, ніж до того. Зокрема, ви знаєте, що для вас легше: примусити себе писати і писати, чи писати за розкладом. Можливо, також, що вперше зрозуміли, що якщо ви хочете писати, то здатні це робити, і жодне життя не є настільки зайнятим, щоб не можна було знайти хвилинку для письма.

Фізична сторона письма перестала виглядати обтяжливою і перетворилася на просту, повсякденну діяльність. Ваше уявлення про життя письменника стало більш живим і ближчим до реальності.

Зараз саме час об’єктивно поглянути на себе і на свої проблеми. Якщо ви справно виконували вправи, у вас має бути достатньо матеріалів.

Критично перечитати написане

До цього моменту краще утримуватися від перечитування написаного. Коли ви вчитеся писати вільно і привчаєтеся писати при будь-якій нагоді, чим менше ви звертаєте критичний погляд на написане, тим краще. Для вищенаведених вправ якість не має значення.

Небезпека наслідування

Однією з умов “Вранішніх сторінок” є те, що перед ними не можна нічого читати, а краще – також нічого не слухати і не говорити.

Причина для цього наступна: ми настільки щільно оточені словами, що нам важко, не маючи достатнього досвіду, виділити наш власний ритм і важливі для нас теми.

Особливо це стосується тих, хто бажає стати письменником, бо вони зазвичай наділені надмірною чутливістю – і тому легко піддаються впливу. Тож свідомо чи підсвідомо вони можуть спокуситися бажанням наслідувати свого улюбленого письменника. Але це хибний шлях: наслідування не приведе до розвитку власного стилю, що є кінцевою метою навчання.

Знайти свої сильні сторони

Найкращий спосіб уникнути спокуси наслідування – це знайти якомога швидше свої уподобання та сильні сторони. Написані до цього сторінки є матеріалом для аналізу. Що, загалом, ви пишете, коли беретесь за вільне письмо? Підійдіть до написаного, як до чужого. Повтори у ідеях і формах підкажуть вам, де лежать ваші природні таланти, і не важливо, чи ви будете розвивати саме їх. Немає жодних підстав стверджувати, що ви здатні писати лише один вид творів, але корисно знати сторони, у яких ви найбільш обдаровані.


Теги: , , , , ,


Leave a Reply

Архів дописів

Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930