Стати письменником. Вступ

«Becoming a Writer» by Dorothea Brande, «In Introduction»

Вівторок, 3 Червня, 2014
Автор: Olena Rosul

Продовжимо цикл статей про те, як навчитися писати. Сьогодні на порядку денному —  «Вступ» з книги «Стати письменником» Доротеї Бранд.

Отже, у вступі пані Доротея розповідає, що за своє довге літературне життя, пов’язане з письмом (у якості автора, редактора та критика), вона зібрала на своїх книжкових полицях численну кількість підручників, присвячених письменству. Проте жоден з них не дав їй того, що вона шукала. І тільки ставши викладачем на курсах з письма, вона зрозуміла, чому.

Тому що 9 з 10 із них присвяченні технічним питанням композиції та побудови сюжету, розвитку характеру персонажів, тощо.

При цьому вони зовсім не зачіпали головної проблеми, яка виникає перед початківцем задовго до того, як йому знадобляться поради щодо характерів чи структури.

Причому початківець, як стверджує пані Бранд, і сам не може толком сформувати, що ж стоїть у нього на перепоні, але правильно підозрює, що вдалі письменники змогли це, що б то не було, подолали. І саме цього рецепту, саме такого “магічного трюку”, який дозволить йому писати, він і шукає у підручниках, сподіваючись, що його більш досвідчені колеги ним і поділяться.

Однак практично завжди його чекає розчарування. Уже на перших сторінках він прочитає, що «genius cannot be taught», тобто що обдарованості, таланту, здібностям до письма не можна навчити — вони або є, або їх немає.

Однак початківець, хоч зазвичай і не уявляє себе  надмірно талановитим і не мріє (принаймні, свідомо) постати поряд з класиками світової літератури (хто уявляє та мріє, той бере собі і графоманить, без усяких сумнівів), та все ж він сподівається, що «магічний трюк», «чаклунський прийом», який дозволить йому приєднатися до когорти хай не великих, але все-таки більш-менш успішних письменників, насправді існує.

І пані Доротея Бранде стверджує, що, на відміну інших авторів підручників по письму, вона теж вірить у існування «письменницького чаклунства», якому, до того ж, можна навчитися.

І саме про нього вона і розповідає на сторінках «Becoming a Writer», перший розділ якої ми розглянемо у наступному дописі.


Теги: , , , , , ,


1 коментар to “Стати письменником. Вступ”

  1. […] книжку Доротеї Бранд “Стати письменником”. Про її “Вступ” читайте у минулому […]

    #40412

Leave a Reply

Архів дописів

Серпень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031