Вчимося писати

П’ятниця, 30 Травня, 2014
Автор: Olena Rosul
Start Writing - Pulen.info

О, чиста сторінка!

Страшніше безодні

Твоя порожнеча.

Саме так можна описати почуття людини, яка береться за перо, перед лицем чистої сторінки.

І жанр майбутнього твору — будь то дисертація про хом’ячків чи науково-фантастичне оповідання — тут неважливий. Проблема одна: страх.

Причому трапляється так, що є у тебе і ідея, і час, і інструмент, і план, і навіть шматки готового тексту у голові… і все одно, через кілька годин все, що маєш — це той же самий чистий лист. Ну, може, з кількома абзацами.

Повірте, це я вам кажу як людина, яка вже шостий рік регулярно пише в блоґ (маю на увазі “Мушлю”).

Втім, сама наявність “Мушлі” (а також інших блоґів та статей на продаж) говорить про те, що проблема вирішувана — хто б сумнівався.

Але вона реальна і для багатьох складна (хоч є щасливчики, які і поняття про неї не мають). І складність її зокрема у тому, що часто ми підходимо до неї не з тої сторони.

Ми боїмося, що наші ідеї слабкі, що наш стиль неохайний та розмелений, що ми погано володіємо аргументами чи що не вміємо придумувати живі характери.

Але за всім цим ховається дещо інше — наші внутрішні демони, які не стільки заважають нам  писати добре (цьому можна навчитися), як не дають нам писати взагалі.

До цього нерідко додається невміння організувати всій час: ми відволікаємось (особливо якщо працюємо за комп’ютером з Інтернетом), відкладаємо на потім, а у останню хвилину хапаємось за все разом, “не знаходимо” час для творчості, чекаємо натхнення…

Так от, сьогодні я хочу розпочати цикл статей, присвячений двом проблемам людей, які писати: страх перед чистим листом та ефективний тайм-менеджмент.

Відразу скажу, що оснований він буде не на моєму ноу-хау (я сама ще тільки вчусь), а на двох книжках, які б’ють у саме серце проблем: “Becoming a Writer” by Dorothea Brande та “Муза и Чудовище. Как организовать творческий труд” Яни Франк.

Перша – про те, як навчити себе писати без письменницьких блоків, друга – як організувати свій робочий день так, щоб все встигати.

На жаль, я не знайшла згадок про переклад книги пані Бранд. Російською мовою є її “Проснись и живи!” (Wake up and live!), а от “Стати письменником” я зустрічала лише англійською.

Саме тому я і збираюся про неї писати — частково перекладаючи, частково — переказуючи. Перекласти все, боюся, у мене не стачить сил та здібностей.

Що стосується книги Яни Франк, то вона доступна і в паперовому, і в електронному вигляді, тож я хоч і писатиму коротко про метод, та все ж раджу почитати її самим: основної інформації (без табличок і схем) там всього сторінок на 100, зате користі дуже багато.

На цьому завершимо вступні промови, та перейдемо до діла.

В добру путь!


Теги: , , , , , , , ,


Leave a Reply

Архів дописів

Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930