Вправи для письма: #2. Дозвольте собі писати
Julia Cameron «The Right to Write», «Let Yourself Write»
Щоб написати книжку, треба бути письменником. А щоб стати письменником, треба написати та опублікувати книжку. Але щоб ту книжку написати, треба бути письменником, а щоб стати письменником…
Зачароване коло? Так. І воно не єдине, яке стосується письма.
Наприклад, щодо особистих рис письменників також існують певні упередження: що це якісь особливі люди, з якимось особливим характером, якась вища каста, відокремлена від інших людей… І не обов’язково у хорошому сенсі, а, можливо, навпаки: що письменники (як і інші творчі люди) — примхливі, неврівноважені, витребенькуваті, дивні, часто неприємні у спілкуванні люди, коротше кажучи – богема, вищий світ.
І щоб стати письменником, треба саме таким і бути. А може навпаки, як станеш письменником, то з тебе і полізе ота “богемність” (і від тебе повтікають усі друзі, крім тих, які тусуватимуться з тобою через твою популярність). Але щоб стати письменником, треба бути як вони, а вони, як відомо…
Коротше кажучи, ми знову сходимось до того, що письменники — неодмінно якісь особливі, причому часто — не у найкращому сенсі.
Однак існування величезної кількості людей, які пишуть (не обов’язково художні книжки) мала б підказати нам, що вони всі не можуть бути однаковими, хоч убий. Вони не лише за характером різні, вони і пишуть-то по-різному! І не можуть вони всі бути неприємними вередунами, от чесне слово!
Тому, щоб писати, не треба бути “якимось”. Треба просто писати і ставати письменником. Яким вже вийде.
Сьогоднішня вправа потрібна для того, щоб позбутися своїх упереджень щодо того, яким має бути “справжній письменник”.
Складається вона з двох частин:
- Швидко, наскільки можливо, напишіть список із 10 пунктів про те, якими, на вашу думку, є письменники.
- Перепишіть негативні сентенції щодо письменників у позитивні: “Письменники бідні” у “Письменники можуть заробляти на життя”; “Письменники відлюдькуваті” у “Письменники добре знаходять спільну мову з людьми”, тощо.
Наступного тижня переписуйте кожне позитивне твердження щодо письменників по 5 разів на день.
Бажаю успіхів!