Вправи для письма: #2. Дозвольте собі писати

Julia Cameron «The Right to Write», «Let Yourself Write»

Субота, 16 Серпня, 2014
Автор: Olena Rosul

Щоб написати книжку, треба бути письменником. А щоб стати письменником, треба написати та опублікувати книжку. Але щоб ту книжку написати, треба бути письменником, а щоб стати письменником…

Зачароване коло? Так. І воно не єдине, яке стосується письма.

Наприклад, щодо особистих рис письменників також існують певні упередження: що це якісь особливі люди, з якимось особливим характером, якась вища каста, відокремлена від інших людей… І не обов’язково у хорошому сенсі, а, можливо, навпаки: що письменники (як і інші творчі люди) — примхливі, неврівноважені, витребенькуваті, дивні, часто неприємні у спілкуванні люди, коротше кажучи – богема, вищий світ.

І щоб стати письменником, треба саме таким і бути. А може навпаки, як станеш письменником, то з тебе і полізе ота “богемність” (і від тебе повтікають усі друзі, крім тих, які тусуватимуться з тобою через твою популярність). Але щоб стати письменником, треба бути як вони, а вони, як відомо…

Коротше кажучи, ми знову сходимось до того, що письменники — неодмінно якісь особливі, причому часто — не у найкращому сенсі.

Однак існування величезної кількості людей, які пишуть (не обов’язково художні книжки) мала б підказати нам, що вони всі не можуть бути однаковими, хоч убий. Вони не лише за характером різні, вони і пишуть-то по-різному! І не можуть вони всі бути неприємними вередунами, от чесне слово!

Тому, щоб писати, не треба бути “якимось”. Треба просто писати і ставати письменником. Яким вже вийде.

Сьогоднішня вправа потрібна для того, щоб позбутися своїх упереджень щодо того, яким має бути “справжній письменник”.

Складається вона з двох частин:

  1. Швидко, наскільки можливо, напишіть список із 10 пунктів про те, якими, на вашу думку, є письменники.
  2. Перепишіть негативні сентенції щодо письменників у позитивні: “Письменники бідні” у “Письменники можуть заробляти на життя”; “Письменники відлюдькуваті” у “Письменники добре знаходять спільну мову з людьми”, тощо.

Наступного тижня переписуйте кожне позитивне твердження щодо письменників по 5 разів на день.

Бажаю успіхів!


Теги: , , , , ,


Leave a Reply

Архів дописів

Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930