Вправи для письма: #5. Шлях

Julia Cameron «The Right to Write», «Track»

Субота, 25 Жовтня, 2014
Автор: Olena Rosul

Пані Джулія, яка люб’язно ділиться своїми поглядами на письмо, а також вправами для розвитку творчого потенціалу, вважає, що писати – це як прокладати шлях.

Те, що ми хочемо написати, хоче бути написаним. Наше завдання, відповідно, дати йому дорогу на папір, не втручаючись.

Для цього варто зрозуміти та зробити кілька речей:

1. Звільнити себе від необхідності завжди писати ідеально: гарно, влучно, вдало, розумно. Є в світі така штука як чернетки: спочатку пишеться перша (яка може бути настільки грубою, неструктурованою та неохайною, наскільки їй хочеться), потім вона редагується до 2+ чернеток, а тоді вже виходить готовий твір – чистовик.

2. Письмо має приносити задоволення. Не треба підходити до нього надто серйозно. Уявіть, що ви слухаєте музику, яка звучить у вас в голові, і записуєте її на папір. Те ж саме відбувається і з історією, яку ви хочете написати: вона формується десь у вас у підсвідомості, вам треба лише почути її та свідомо перенести на папір.

3. У прокладуваній вами дорозі-історії траплятимуться бокові алеї, причому деякі з них є глухі завулками. Це нормально – насправді навіть глухі завулки куди-небудь та ведуть: наприклад, до несподіваної ідеї, яка могла б і не здибатися на “головному” шляху.

4. Якщо сумніваєтесь, чи писати щось – пишіть. Ви можете не використати це, можете потім змінити, але якщо щось хоче бути написаним, слухайте його – і пишіть.

Вправа №5

Письмо допомагає нам створити карту свого внутрішнього світу. Частиною цього є спроба уявити, куди б ви хотіли піти.

Якби вам не треба було справді це писати, який жанр ви б вибрали? Детектив, фентезі, історичний твір? Оповідання? Роман? Пісні? Поезію? П’єси чи сценарії?

Якщо вам хочеться вибрати кілька форма чи жанрів – нічого страшного, значить, ви багатозадачні.

Отже, виділіть 15 хвилин та напишіть, не перериваючись та настільки швидко, наскільки можете, про те, що саме вам подобалось би писати.


Теги: , , , , , ,


1 коментар to “Вправи для письма: #5. Шлях”

  1. Гарно написано. Цікаві публікації. Не думала, що все так просто і складно водночас. Письмо допомагає нам створити карту свого внутрішнього світу. Частиною цього є спроба уявити, куди б ви хотіли піти.” Це особливо сподобалось)

    #41379

Leave a Reply

Архів дописів

Серпень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031