Американський парадокс #1

Субота, 24 Травня, 2014
Автор: Olena Rosul

Америка – країна контрастів. Втім, підозрюю, у будь-якому куточку світу можна знайти суперечливі явища, тож Америка навряд чи у цьому унікальна.

Зокрема: як відомо, Америка – країна машин і водіїв. А мер міста Оклахома-Сіті у одному зі своїх виступив навіть заявив, що Америка – країна ДЛЯ машин, а не для людей. 

І це багато у чому вірно.

Наприклад, коли нас засипало снігом по коліна рекордними сніговими бурями, дороги були розчищені швидко, а снігоочисні машини постійно снували туди-сюди. Наш лендлорд (власник будинку, де ми знімаємо квартиру) спеціально приїхав з причепленим до свого пікапа розчищувачем і звільнив від снігу двір – щоб машини могли виїхати.

Snow covered sidewalkА ось тротуари залишались засипаними снігом і непрохідними аж до середини лютого. В багатьох місцях вони виглядали ось як на цьому фото.

І тільки після останнього сильного снігопаду міська влада наказала власникам будинків (під загрозою поденного штрафу) порозчищати тротуари біля своїх територій.

Власники завдання виконали… але тільки біля своїх домів. При цьому дістатися до до світлофора, який стоїть за 10 м від приватної власності на муніципальній землі, все ще залишалося нетривіальною задачею. І щоб там же перейти дорогу, треба було перебратися через кучугуру снігу, зібраного з дороги та відіпхнутого на узбіччя (тобто до тротуару).

Це лише один з прикладів того, що Америка орієнтована на водіїв, а не на пішоходів. Про інші я, можливо, колись напишу окремо.

Зараз же поговоримо про “антитезу”.

При всій “машинізованості” Америки, яка означає силу-силенну асфальтованих доріг та стоянок, у ній надзвичайно багато місць, де природа підступає просто до твого порогу.

Так, тут нікого не здивуєш білками, які скачуть по газонам та перебігають через дорогу – по землі та по електричним проводам (розумні тваринки, чи не так?). І хоча вони завжди насторожі (як і будь-які дрібні звірята), але людей в цілому не бояться (мабуть, тому, що їх ніхто не чіпає і не ганяє).

Ми їм викладали на зовнішнє підвіконня шматочки хліба та спеціально куплений корм, то вони повадилися кожного ранку залазити нам на вікно та чекати, доки дадуть харчу.

Cat watches squirrelА одного разу я залишила вікно відкритим, то що б ви думали? Одна нахаба заплигнула просто у квартиру та влізла у мішок з кормом – і це при тому, що я у той момент сиділа за метр від неї! “Ми не можемо чекати милості від природи, взяти їх у неї – наше завдання!”

Однак білки білками (врешті-решт, я їх і посеред Києва бачила), але ж опосуми, скунси, зайці, бабаки та косулі?!

Якось увечері ми почули сильне шкребіння за вікном. Подумали, що білка – хто ще може лазити по вікну другого поверху, навіть якщо до нього веде пожежна драбина?

Дійсність принесла нам сюрприз. Відсунувши штору, ми побачили щось велике, біле та зовсім не схоже на білку.

Не буду приховувати, що спочатку я навіть дещо перелякалась. Але, придивившись до істоти та розгледівши чорні смужки на шерсті та голого, мов у пацюка, хвоста, здогадалася, що переді мною опосум (пам’ятаєте двох розбишак з “Льодового періоду 2”?).

Саме така тварина нас і відвідала. І не ліньки ж їй було лізти аж на другий поверх за хлібом, покладеним для білок?

Щодо скунсів, то вживу ми їх не бачили (дякувати Богу), але чули. Носами. Через закриті вікна – так воно смерділо.

Дрібні тварини живуть у парках, іноді на зовсім невеликих клаптиках трави біля тротуарів і доріг. Аж шкода їх стає, що вони вимушені так тулитися.

Косулям, звісно, треба більше місця і прихистку з дерев, і то – дочка їх бачила навіть у нашому не зовсім зарослому кварталі, коли їхала на шкільному автобусі.

Втім, скільки природи достатньо тваринам, щоб жити, питання спірне. Можливо, справа не у площах, а у відношенні? Цих тварин тут ніхто не ображатиме, не ловитиме, не вбиватиме (принаймні, доки вони людям не загрожують, їх у кращому випадку відганятимуть та відваджуватимуть, а не знищуватимуть).

Ось, наприклад, відео близького до нас кварталу. Досить “природно” для тварин?


Теги: , , ,


Leave a Reply

Архів дописів

Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031