Чим славен штат Каліфорнія
Заправляє тут всім пан Arnold Shwarzenegger. Ви як хочете, а я його поважаю: self-made man, який досяг успіхів у спорті, кіно (не Oscar Winning Performance, але ж Термінатор з нього вийшов пречудовий), у бізнесі та політиці. Якби не вимога, що президентом США може стати лише людина, народжена у цій країні, думаю, пан Арнольд позмагався б і за дану посаду.
- Hollywood, у Місті Янголів (Los Angeles). Що б ми робили без його блокбастерів та серіалів? Хоча як на мене, гучнішої “антиреклами” Америки не знайдеш у цілому світі.
- Силіконова (Кремнієва) долина (Silicon Valley). Комп’ютерщикам, думаю, пояснення не потрібні. Хто конкретно там мешкає, читайте у Вікіпедії.
- ТУТ ЖИВЕ GOOGLE! У нього є свій квартал Googleplex (у Силіконовій долині, само собою). Про свій візит туди я напишу окремо.
- По сусідству до Google примостилися Mozilla Foundation, один з відділів Microsoft, а також Музей комп’ютерної історії (Computer History Museum).
- НАСА (National Aeronautics and Space Administration) теж не обійшло увагою Каліфорнію: тут знаходиться кілька її дослідницьких комплексів, наприклад, Лабораторія реактивного руху (Jet Propulsion Laboratory, JPL).
- У Берклі свого часу створили UNIX та LSD (так сказати, Open Source and Open Mind).
- Santa Barbara, Beverly Hills та Melrose Place також мають каліфорнійську прописку. Що, вам не знайомі ці назви? Сором, сором.Чи у вас просто телевізора немає?
- Долина смерті (Death Valley). Назва страшненька, і дійсно, температура там сягає 46 С (рекорд 56.7 С, світовий рекорд 58 С).
А ще на вулицях тут ростуть пальми… І страшенно холодно! Це вже із особистих вражень. Пальми завжди викликали у мене романтичні асоціації, які, проте, відразу пропадають, коли дрижиш під цією пальмою мов цуцик. Температура не те щоб низька (близько 20 С), але вітер, що дме від затоки Сан-Франциско (San Francisco Bay), дуже холодний і пронизливий.
Звичайно, погода тут не завжди така непривітна. Мабуть, просто не пощастило, що Каліфорнія зустріла нас “прохолодно”. Зате прощання із Батьківщиною було гарячим – коли ми залишали Україну, температура там доходила до 38 С.
Отакі-то пиріжки.