Чиста Америка

Субота, 31 Травня, 2014
Автор: Olena Rosul
Cola cup - Pulen.info

Іноді здається, що мої українські родичі, які ніколи не виїжджали за межі Батьківщини, краще за мене знають, як тут живеться, у Америці.

Бо коли вони мене щось питають про місцеве життя, таке враження складається, що у них уже є готова відповідь, і моє їм потрібна лише для підтвердження або і просто для підтримки світської бесіди.

Джерелом їх знань служать новини та книжки.

І у чомусь вони дійсно обізнані краще за мене. Наприклад, я не дивлюсь місцевих новин, і навіть якась серйозна подія, якщо не стосується моєї сім’ї безпосередньо, може пройти мимо мене. Зате вони її побачать по телевізору.

Однак що стосується деталей побуту, то тут знання їх в основному складаються з загальноприйнятих стереотипів.

Coffee cup on pier - Pulen.info

Наприклад, що в Америці так чисто, що навіть вдома місцеві жителі ходять не розбуваючись, а то і на ліжко у взутті можуть влягтися.

Не безпідставний стереотип, який стосується і інших західних країн. Але давайте розберемося, наскільки він базується на реальності.

Якщо під чистотою розуміти “без бруду та пилу”, то можна сказати, що це і правда. У заасфальтованій та засадженій травою по саме не хочу Америці, щоб влізти у брудну калюжу — треба її довго і старанно шукати. Принаймні, людині у місті, на фермах, звісно, по-іншому.

Однак якщо говорити не лише про бруд, але і про сміття… О, у цьому аспекті американці звання чистьох навряд чи заслужили.

Cola cup in a bush  - Pulen.info

Принаймні, у Європі я не стикалася з такою національною грою як “Куди б приткнути стаканчик з-під кави (і не тільки), коли на кілька миль навколо тебе немає жодного сміттєвого баку?”

Результати її можна побачити на фотографіях.

Втім, вина тут не стільки у неохайності американців, як у недогляді місцевої влади. Бо знайти сміттєвий бак подекуди буває так само важко, як і брудну калюжу.

І нехай би це було у місцях, де і тротуарів немає (припускаємо, що люди там не ходять, хоч насправді вони і ходять). Але чим же пояснити, що сміття нема куди викинути навіть на автобусних зупинках, біля банків, супермаркетів, спортзалів… Тобто і там, де люди 100% бувають — за визначенням?!

Немає пояснення. Тож і доводиться регулярно “милуватися” отакими картинами:

Garbage  - Pulen.infoVodka bottle  - Pulen.infoPackage on ground  - Pulen.infoGarbage - Pulen.info


Теги: , , ,


1 коментар to “Чиста Америка”

  1. […] я писала про чистоту в Америці (що бруду там мало, але сміття – хоч греблю […]

    #40166

Leave a Reply

Архів дописів

Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031