Зручна Америка

Неділя, 31 Серпня, 2014
Автор: Olena Rosul
2014-05-16 14.02.20

Америка — одна з найзручніших країн для життя. Принаймні, для тих, хто згоджується грати за її “правилами”, наприклад, перетворившись із пішохода на водія.

Ті ж drive-thru, замовлення додому всього чого завгодно (включаючи groceries, тобто не готові страви, а овочі-фрукти-сире м’ясо, тощо), широке розповсюдження онлай-сервісів, що стосуються усіх сфер життя.

Однак є два пункти, які я хотіла б відмітити особливо.

Громадські зручності

Пандуси — скрізь, де є сходи. З’їзди з тротуарів — практично на кожному пішохідному переході. Це дуже полегшує життя інвалідам (на візках та з паличками) та батькам з малими дітьми, яким треба зайти кудись із коляскою.

P9140008А ще — що особливо вразило і порадувало — облаштування автобусів (так, так, у Америці існує громадський транспорт).

Зокрема, автобуси на зупинці можуть “осідати” так, щоб легше було зайти (з коляскою та тим, хто погано ходить). А для інвалідів на візках водій ще й відкриє спеціальний “місток”, по якому можна заїхати всередину. У салоні візок пристебнуть у спеціально відведеному місці, щоб не катався під час руху. На виході — водій так само допоможе виїхати з автобуса.

Тобто в Америці від того, наприклад, що тебе зіб’є п’яний водій, ти не перетворюєшся у порожнє місце, яке має безвилазно сидіти у вдома та мати єдиний доступ до навколишнього світу — погляд у вікно.

Butter

Мілкі побутові зручності

Наприклад, ось упаковка масла. Вона вже поділена на “ложки” (міра об’єму), по яких дуже зручно відрізати, якщо треба відміряти для рецепту або для рахування калорій. Подібне маркування є практично на всьому маслі, яке продається “паличками” та брусками.

А ось вам хліб для хот-догів: у обох упаковках — продовгуваті булочки, але у одних надрізи зверху, а у інших — збоку. Дрібниця? Так, але кожен покупець може вибрати собі якраз той хліб, який йому більш до вподоби.

2014-06-16 17.20.31

А ще є пакети з герметичними застібками. Пам’ятаєте наше молоко у пакетиках? Відрізаєш куточок, відливаєш собі у чашку… а далі що? Як його поставити, щоб не впало та не розлилося, і як закрити дірку, щоб не псувалося від попадання повітря?

Так от таких пакетів у Америці я бачу дуже мало. Для рідких товарів їх, по-моєму, не використовують взагалі, а для того, що може розсипатися, — дуже рідко.

І таких зручних дрібниць можна назбирати мільйон, причому, що радує, вони поступово переймаються і в Україні.

На відміну від першого виду зручностей, які є проявом гуманності та цивілізованості суспільства, другі мають під собою скоріше практичне підґрунтя: якщо ти даєш покупцям більше зручностей, ніж твій конкурент, ти матимеш більше зиску. Тобто “підлещуватися” до клієнтів зручностями — попросту вигідно.

Втім, мені, як клієнту, не стільки важлива причина, як наслідок, а наслідок — ЗРУЧНО!


Теги: , ,


Leave a Reply

Архів дописів

Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930