Зручна Америка

Америка — одна з найзручніших країн для життя. Принаймні, для тих, хто згоджується грати за її “правилами”, наприклад, перетворившись із пішохода на водія.
Ті ж drive-thru, замовлення додому всього чого завгодно (включаючи groceries, тобто не готові страви, а овочі-фрукти-сире м’ясо, тощо), широке розповсюдження онлай-сервісів, що стосуються усіх сфер життя.
Однак є два пункти, які я хотіла б відмітити особливо.
Громадські зручності
Пандуси — скрізь, де є сходи. З’їзди з тротуарів — практично на кожному пішохідному переході. Це дуже полегшує життя інвалідам (на візках та з паличками) та батькам з малими дітьми, яким треба зайти кудись із коляскою.
А ще — що особливо вразило і порадувало — облаштування автобусів (так, так, у Америці існує громадський транспорт).
Зокрема, автобуси на зупинці можуть “осідати” так, щоб легше було зайти (з коляскою та тим, хто погано ходить). А для інвалідів на візках водій ще й відкриє спеціальний “місток”, по якому можна заїхати всередину. У салоні візок пристебнуть у спеціально відведеному місці, щоб не катався під час руху. На виході — водій так само допоможе виїхати з автобуса.
Тобто в Америці від того, наприклад, що тебе зіб’є п’яний водій, ти не перетворюєшся у порожнє місце, яке має безвилазно сидіти у вдома та мати єдиний доступ до навколишнього світу — погляд у вікно.

Мілкі побутові зручності
Наприклад, ось упаковка масла. Вона вже поділена на “ложки” (міра об’єму), по яких дуже зручно відрізати, якщо треба відміряти для рецепту або для рахування калорій. Подібне маркування є практично на всьому маслі, яке продається “паличками” та брусками.
А ось вам хліб для хот-догів: у обох упаковках — продовгуваті булочки, але у одних надрізи зверху, а у інших — збоку. Дрібниця? Так, але кожен покупець може вибрати собі якраз той хліб, який йому більш до вподоби.
А ще є пакети з герметичними застібками. Пам’ятаєте наше молоко у пакетиках? Відрізаєш куточок, відливаєш собі у чашку… а далі що? Як його поставити, щоб не впало та не розлилося, і як закрити дірку, щоб не псувалося від попадання повітря?
Так от таких пакетів у Америці я бачу дуже мало. Для рідких товарів їх, по-моєму, не використовують взагалі, а для того, що може розсипатися, — дуже рідко.
І таких зручних дрібниць можна назбирати мільйон, причому, що радує, вони поступово переймаються і в Україні.
На відміну від першого виду зручностей, які є проявом гуманності та цивілізованості суспільства, другі мають під собою скоріше практичне підґрунтя: якщо ти даєш покупцям більше зручностей, ніж твій конкурент, ти матимеш більше зиску. Тобто “підлещуватися” до клієнтів зручностями — попросту вигідно.
Втім, мені, як клієнту, не стільки важлива причина, як наслідок, а наслідок — ЗРУЧНО!