Зелені думки

Вівторок, 17 Червня, 2014
Автор: Olena Rosul

Leaf with raindrops - Pulen.info

Мряка.

Пішла забирати дочку зі школи, з продовженого дня, і виявилося, що повітря густо насичене крапельками, які нещадно ганяє вітер. Мокро і холодно.

Leaf with raindrops - Pulen.infoТож замість іти пішки, я попрямувала на зупинку автобуса, і через деякий час опинилася у його затишному нутрі.

Спробувала читати, але, як завжди, скоро відчула запаморочення — мене з дитинства заколисує в транспорті.

Тож закрила книжку і оглянулася…

На сусідньому сидінні, через прохід, побачила похилого віку пару.

У вічі кинулась яскрава, кольору юного листя, спортивна куртка на чоловіку. Задовгі рукава з білими смужками на чохлах закривали півкисті. Сірий капелюх-панамка (Bucket hat) мав на тулії кишеньку з застібкою-блискавкою, а підкладка, обідок якої виглядав тонкою смужкою, теж виявилася зеленою — тільки темнішою, уже кольору зрілої літньої крони.

Кричущі кольори настільки не в’язалися із тим похилим чоловіком, що мені відразу подумалось: чи то він сам їх купував, чи дружина вибирала? Або, блиснула несподівана думка, він взагалі дальтонік, і думав, що насправді купує коричневе?

Long leaf with raindrops - Pulen.infoЙого дружина, кучеряво-чорноволоса, темно-смуглява пані, нахилилася уперед і взяла з підлоги сумку. На її коричневій шкірі яскраво виділився світло-зелений, мов свіжий салат-латук, браслет годинника. Він дивно контрастував з її непримітним чорно-сірим вбранням.

Ага, виріс у мене в голові цілий гай припущень: зелений — її улюблений колір, і вона купила собі зелений годинник, а чоловіку — зелене вбрання. Але чого у неї більше нічого зеленого немає: і одяг, і сумка — нудних темних тонів? Чи все-таки любитель зеленого — чоловік, і саме він купив їй годинник у подарунок? Чи він — справді дальтонік, і собі вибрав, як він думав, коричневе, а їй — як йому здавалося, червоне?

А може, взагалі там ніякої логіки не було: взяли собі перше, що впало у вічі, та й усе — багато хто так робить, чи не так?

Звісно, то все було пустопорожнє думкопатякання, щоб скоротати час. Хто б там кому не купував — собі чи іншому, все-таки приємно було бачити, що люди вибирають яскраві кольори — особливо у таку похмуру погоду.

Pine needles with raindrops  - Pulen.info


Теги: , , ,


Leave a Reply

Архів дописів

Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930